Vyhrává, kdo vydrží!
Město Uh. Brod

Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Nadace D-K-S

Republikové finále AŠSK

Nejlepší v republice!

Florbalistky ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod vyhrály republikové finále Asociace školních sportovních klubů. Po dvou letech se opět probojovaly do finále.Tentokrát se nenechaly zaskočit a naprosto suverénním stylem ovládly celý turnaj.
 
Do soutěže AŠSK se zapojilo kolem dvou tisíc školních týmů. Pouze vítězové okresních, krajských a následně i kvalifikačních kol mohli hrát vysněný turnaj. Letos se do Kopřivnice sjelo šest nejlepších.
 
Uherský Brod si věřil i přesto, že byl nalosován do silnější ze dvou skupin. Oba dva zápasy ve skupině skončily stejným výsledkem.
Nejprve si Broďanky poradily s týmem Mostu 4:1, aby za chvíli tento výsledek zopakovaly s hráčkami Liberce.
 
Po dvou vítězstvích měl tým jistotu semifinále. Tam opět narazil na Most, který se zachránil ve čtvrtfinále výhrou nad Brnem. Brodské hráčky čtvrtfinále hrát nemusely a to se ukázalo být pro výsledek semifinále rozhodující. Most byl zjevně unavený a na aktivní tým Brodu nevymyslel vůbec nic. Broďanky své soupeřky porazily vysoko 8:0. Hra byla pohledná, hráčky si věřily a nasazení bylo úchvatné.
 
V pátek 23.3.07 se hrálo finále. Na tento den se hráčky dva roky těšily, o této šanci si dlouho vyprávěly. Finálovým soupeřem bylo Město Touškov. Hráčky malého městečka v plzeňském kraji byly příjemným překvapením turnaje. Hrály jednoduchý, ale nadšený florbal. Po celý turnaj je povzbuzoval plný autobus fanoušků, kteří hnali své hráčky za výhrami.
ZŠ pod Vinohrady se nenechala zahanbit a na finále vypravila hned dva autobusy fanoušků. Atmosféra byla nádherná. Do haly se sjížděly rodiče hráček. Kamarádi fandili naplno.
Finále začalo. Brod ihned převzal aktivitu, ale na běhavého soupeře po celou první třetinu nevyzrál. Druhá část byla zásadní. V krátkém sledu za sebou nasypaly Broďanky čtyři góly do sítě Touškova a prakticky rozhodly zápas. Na vlně euforie zavěsily ve třetí třetině ještě jeden gól a finále v ohlušujícím řevu vyvrcholilo. Uh. Brod vyhrál i ve finále výrazným rozdílem 5:0!
Mistři! Mistři! Hlučná hala byla k neutišení. Hráčky se objímaly, smály se i plakaly.
 
Uh. Brod vyhrál všechny zápasy ve všech čtyřech postupových turnajích. Dosáhl neskutečného skóre: 68:3! V semifinále a finále nedostal gól…
 
 Trenér Tomáš Králík byl po turnaji velmi spokojený: „Holkám tento úspěch hrozně přeji. Věděl jsem, že mám letos velmi silný tým, ale stačí udělat drobnou chybu a veškerá snaha je k ničemu. Hráčky si dobře uvědomovaly, že před dvěma lety jsme i s nejlepší hrou nevyhráli. Letos jsme se za vítězstvím hnali tak, že nás nešlo zastavit.“
 
Ke zlatým medailím se ještě jako třešnička na dortu připojilo vyhlášení Adriany Mandové, jako nejlepší gólmanky a Hanky Koníčkové, jako Miss turnaje.
 
Rekapitulace: Uh. Brod – Most 4:1, Uh. Brod – Liberec 4:1, Uh. Brod – Most 8:0, Uh. Brod – Město Touškov 5:0
 
Sestava Uh. Brodu: Koníčková(C), Šmídová, Machalová, Šupáková, Bruštíková, Mimochodková, Horecká, Obadalová, Ondrůšková, Klčová, Kočicová, Musilová,Mandová(G)
06.03.2007 18:18:30
kralik.tom
Republikové finále AŠSK ve florbalu, Uh. Brod 2008
Zkontroluj tabulku či kanadské bodování.
Stránky Moniky Gregorové
Nainstaluj si ICQ
Telefonuj zdarma!

 

Najdi si spojeni na trénink anebo z tréninku anebo na turnaj anebo...
Ať víš, kde hrajem.
Věř spoluhráčkám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one