Vyhrává, kdo vydrží!
Město Uh. Brod

Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Nadace D-K-S

Republika AŠSK

Florbalistky si splnily velké přání –
 jedou na republiku
 
Florbalový tým děvčat ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod se opět dočkal. Zahraje si na republikovém finále školních týmů a zopakuje svou účast na turnaji, který se hrál naposledy v roce 2005. Tehdy hráčky z Brodu suverénně došly až do finále, odkud si odnesly stříbrný pohár pro vicemistryně republiky.
 
 V České republice je 4457 základních škol. Každá z nich se může zapojit do soutěží Asociace školních sportovních klubů (AŠSK). AŠSK působí ve všech krajích
i okresech země. Florbalová soutěž začíná místními koly (městské, okrskové, okresní), vítězové postoupí do kola krajského, odtud opět jen vítězové mohou postoupit do mezikrajské kvalifikace o postup na finálový turnaj. Samozřejmě, že dál postoupí pouze vítězný tým. Jestliže družstvo dokáže projít tímto hustým sítem vždy vítězně, stává se účastníkem finálového turnaje. Na tento turnaj se sjede šest (!) nejlepších školních týmů republiky. Z více než čtyř tisíc škol... Jasně, je pravda, že všechny školy se soutěže neúčastní. Ovšem stejně tak je jasné, že škola s dobrým týmem tuto soutěž v žádném případě nevynechá. Finále si tedy opravdu zahraje pouze šest týmů z mnoha tisíc škol.
 
 Jak vypadala cesta hráček z Uh. Brodu?
Okresního kola se zúčastnilo pět družstev. Broďanky čtyřikrát vyhrály. UB - Ostr. Lhota 11:0, UB - Unesco UH 4:0, UB - St. Hrozenkov 4:0, UB - Šumice 5:0. Pěkné skóre 24:0, a to se hrály pouze 15ti minutové zápasy...
Do krajského finále nastoupily vítězné týmy okresů Uh. Hradiště, Zlín a Vsetín. Na Broďanky čekaly dva zápasy: UB - Mánesova Otrokovice 4:1, UB – Hošťálková 8:0.
 
Díky výhrám si brodské florbalistky zajistily účast v kvalifikaci o účast na finálovém turnaji. Tento turnaj je asi největším náporem na nervy hráček a trenéra. Hrají se pouze dva zápasy, stačí jednou klopýtnout a sen se rozplývá. Finále je tak hrozně blízko, že se každý bojí udělat byť drobnou chybu.
Naše hráčky přistoupily k turnaji s naprostou profesionalitou.Vše klapalo, hra se dařila, hráčky si se soupeřkami pohrávaly. Brodský tým předvedl nejlepší hru v letošním ročníku soutěže a naprosto zaslouženě dvakrát výrazně zvítězil.
UB – Starý Jičín 5:0, UB – Hranice na Moravě 6:0.
 
Broďanky dosáhly úžasného celkového skóre: 47:1 a do finále vstoupí se stejnými ambicemi jako před dvěma lety: chceme medaile!
 
Republikové finále se hraje pravidelně po dvou letech. Vzhledem k věkovým omezením nemohly současné hráčky na minulém turnaji nastoupit. Celý turnaj si ovšem mohly prožít v pozici fanoušků. Zažily krásnou sportovní atmosféru finále a věděly, že za dva roky mají možnost si zážitek zopakovat v roli hráček. Po úspěšném týmu kapitánky Gábiny Maršovské nastupuje k reparátu družstvo Hanky Koníčkové. Finálový turnaj se uskuteční v Kopřivnici v termínu 21.-23.3.07
 
Jaký výsledek očekává trenér a učitel brodských děvčat Tomáš Králík?
„ Všem stále říkám: není těžké na republice uspět, těžké je dostat se tam. Na finálovém turnaji si už můžete dovolit udělat chybu v začátku turnaje. Vše jde později dohnat. V kvalifikaci tahle možnost nebyla.
Myslím, že holky si opravdu republiku zaslouží. Nejen, že na ZŠ Pod Vinohrady se intenzivně florbalu věnují ve sportovních třídách,ale hrají také 1.ligu juniorek a jihomoravskou ligu žákyň za 1.AC Uh. Brod. Navíc v kvalifikačním turnaji hrály opravdu velmi dobrý florbal.
Tato hra nás baví a určitě chceme hrát o titul!. Držte nám palce.“
 
TK
13.02.2007 07:42:53
kralik.tom
Republikové finále AŠSK ve florbalu, Uh. Brod 2008
Zkontroluj tabulku či kanadské bodování.
Stránky Moniky Gregorové
Nainstaluj si ICQ
Telefonuj zdarma!

 

Najdi si spojeni na trénink anebo z tréninku anebo na turnaj anebo...
Ať víš, kde hrajem.
Věř spoluhráčkám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one