Vyhrává, kdo vydrží!
Město Uh. Brod

Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Nadace D-K-S

Nový příspěvek

Samostatné nájezdy sebraly Broďankám medaile

Prague Games 2012

Florbalisté prožili svátek. V minulých dnech se do Prahy sjely stovky mládežnických florbalových týmů z celé Evropy. Rozběhl se jeden z největších juniorských turnajů světa Prague Games 2012.

Mezi světovou klubovou špičku vyrazily také juniorky 1.AC Uherský Brod.  I když věkem šestnáctileté, souhlasily s trenérem a vstoupily do bojů v nejstarší a  nejprestižnější kategorii G18. Dobře udělaly. Absolvovaly špičkové zápasy s top týmy  Švédska, Finska, Švýcarska i naší republiky.

 Turnaj tradičně začíná zápasy ve skupinách, kde se rozhoduje o nasazení do rozhodujích zápasů v play off.

1.AC UB – FbŠ Bohemians Praha   3:6

Uherský Brod vstoupil do soutěže s medailistou letošního prvoligového ročníku, týmem Bohemians Praha. Zápas se vyvíjel pro Broďanky náramně. Vždyť ještě pět minut před koncem vedly 3:2. Závěrečný finiš však Pražankám vyšel.

1.AC UB -  IBK Lidköping Wildcats (SWE)   1:0

 Na švédský tým neměly naše hráčky nejlepší vzpomínky. V minulém ročníku je totiž právě tyto Švédky výrazně přehrály v play off a poslaly je domů. I tentokrát ukazoval Lidköping svou sílu hned od začátku. 1.AC však nástup ustálo bez obdržené branky . Švédkám začaly odcházet síly a náš tým začal ovládat hru. V závěrečném náporu padl vítězný gól do švédské sítě. Zasloužené vítězství.

1.AC UB – Zug United (SUI)   2:1

 Na švýcarský tým si Moravanky věřily. Skutečně měly více ze hry. Snad i soupeřky trochu podcenily a v závěru se  bály o vítězství. Dva góly k němu stačily a tento výsledek definitivně poslal náš tým na druhé místo ve skupině.

1.AC - TJ Sokol Královské Vinohrady   2:3

 Když o nic nejde, pak Broďanky hrají špatně. Toto se opět potvrdilo. Nevýrazným Pražankám přenechaly aktivitu, prostor i vítězství.

Osmifinále: 1. AC UB - Hagunda IF F95 (SWE)   2:1

 O tomto švédském týmu neměly Broďanky žádné informace. Jen to, že skončily na třetím místě své skupiny. Švédské  rozcvičení však vzalo našim trenérům dech.Skoro dvacítka hráček, tři trenéři a masér si ze Švédska dovezl i svůj mohutný masérský stůl. Na hřišti hráčky předváděly špičkovou techniku s míčkem, obrovskou rychlost a dokonalou souhru.

  Naopak Brodské hráčky byly v rozcvičení malátné, pomalé a hrozně nepřesné. Vypadalo to na debakl s desítkou v síti moravského týmu.

 Toto vše bylo zapomenuto po úvodním hvizdu. Brodské hráčky nevídaným způsobem vlétly na Švédky a ty nevěděly kudy kam. Tlak Brodu neustával a přinesl logický úspěch v podobě gólu. Poté  se hra vyrovnala, skórovaly oba týmy. V závěru si Broďanky, i když pod tlakem Švédek, pohlídaly vítězství. Přes moravskou radost byly vidět blonďaté švédské slzy.

Čtvrfinále: 1.AC UB – Crackers (FIN)   2:3 SN

 Na tyto Finky se v turnajových kuloárech pěly téměř ódy.  Jasné vítězky turnaje, neporazitelné, dokonalé.

 Broďanky si z těchto zpráv nic nedělaly. Věděly, že samy již porazily dva švédské a jeden švýcarský tým. Švédsko nebo Finsko? Obojí je hratelné!

 Kdo zápas viděl, bude si jej dlouho pamatovat. Výborná obranná hra, perfektní gólmanky a spousta střel na obou stranách. Pro brodské fanoušky bylo velmi příjemné sledovat své hráčky, jak tlačí finský tým do obrany. Finky se Brodu bály!  V úvodu rozhodně oprávněně. Po pár minutách už AC vedlo. Nepočetný brodský tým obrovsky riskoval. Rozhodl se pro celoplošnou osobní obranu Finek. V tropicky rozpálené hale ubývaly síly, a po dvou drobných chybách v obraně strhl finský tým vedení na svou stranu. Jestliže byla hala  rozpálená, pak na hřišti se v posledních čtyřech minutách rozpoutalo peklo. Broďanky se vzepjaly k neuvěřitelnému tlaku. Zdánlivě vyčerpaný tým začal hrát snad až na hranici fyzického sebeobětování. Finky zalezly do svého brankoviště a schytávaly ránu za ranou. Broďanky nevzdaly jediný souboj, nevynechaly jedinou možnost ke střele. Ve fantastické atmosféře haly Tatranu Střešovice se dočkaly odměny. Finská branková síťka se zavlnila minutu a dvacet sekund před koncem!

I přes snahu obou týmu ve zbylém čase rozhodnout, hra skončila remízou. Následovaly nájezdy.

Po třech z každé strany. Špičková brodská gólmanka Slezáková královským způsobem vytlačila první finskou střelu, ve druhé ji soupeřka přechytračila a ve třetím pokusu zažila obrovskou smůlu. Výborně zahraný nájezd Fince přečetla a prsty si na střelu sáhla. Nestačilo. Dvě branky v naší síti.

 Střelecké pokusy za AC zahájila jindy stoprocentně úspěšná Pravcová. Nyní gólmanku nepřekvapila. Úspěšná byla sázka na obránkyni Bobotovou. S velkým přehledem zavěsila. Rozhodnutí zůstalo na Kadlčíkové. Nikdo jí její úlohu nezáviděl. Tlak obrovský, únava ještě větší. Technicky jemná hráčka v únavě nezkrotila míček tak, jak chtěla a radovat se mohly Finky.

„ Přiznávám, že nejsem povahou statistik. Nepamatuji si výsledky, ale v hlavě mi zůstává dojem ze hry. Přesto, že nás Finky odstřihly od jisté medaile nejsem zklamaný. Na medaili bych zapomněl, ale výkon si budu dlouho pamatovat. Opět jsem viděl hrát své hráčky lépe, než jsem si vůbec myslel, že je to možné. Zaskočily mě perfektním výkonem proti Seveřankám. Bavil jsem se jejich hrou a věřím, že jsme perfektně prezentovali město Uherský Brod, které nám  pomáhá“ ohlédl se za uplynulým turnajem spokojený Tomáš Králík, trenér 1. AC Uh. Brod

Sestava 1.AC UB: Mandová (C), Slezáková (G), Pravcová, Kadlčíková, Jančářová, Matějíčková, Indrová, Uškrtová, Mošťková, Zlámalová, Bobotová, Marková, Loskotová, Fojtáchová, Madajová.

Trenér: T. Králík, vedoucí: M. Šubík

Info: www.praguegames.cz

 

20.09.2012 17:56:07
kralik.tom
Republikové finále AŠSK ve florbalu, Uh. Brod 2008
Zkontroluj tabulku či kanadské bodování.
Stránky Moniky Gregorové
Nainstaluj si ICQ
Telefonuj zdarma!

 

Najdi si spojeni na trénink anebo z tréninku anebo na turnaj anebo...
Ať víš, kde hrajem.
Věř spoluhráčkám.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one