Vyhrává, kdo vydrží!
Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Florbalový cirkus vystupoval ve Slavkově
Juniorské florbalistky 1.AC Uherský Brod sehrály další tři zápasy své prvoligové soutěže. Ve Slavkově u Brna postupně narazily na Hattrick Brno, FBC Valašské Klobouky a Aligators Těšany.
V prvních dvou zápasech byly Broďanky natolik úspěšné, že jejich výkon měl místy blízko k vystoupení varietních umělců. Ve třetím si diváci mohli vychutnat pekelné napětí a nejistotu až do posledních vteřin.

1.AC Uh. Brod – Hattrick Brno   7:1
 Brodské hráčky měly před sebou těžký, třízápasový turnaj. Bylo nutné hrát s rozmyslem a šetřit síly především do posledního zápasu.
Hráčky Brodu měly za úkol získat přijatelné vedení a poté víceméně odpočívat. Tento pokyn byl bleskurychle splněn. Za pět minut už to bylo 2:0 a začal se hrát udržovací florbal. Hra se dařila, ale vedla k ukolébání týmu a výsledkem byl gól ve vlastní síti, těsně před koncem první třetiny. To donutilo 1.AC k přeřazení na vyšší rychlost a opět se pustit do soupeřek. Vcelku bez problémů tak hráčky v průběhu druhé části zvýšily náskok na 5:1.
Ve třetí třetině začalo první cirkusové vystoupení. Trenér Brna vydal zvláštní pokyn. Přesto, že jeho tým prohrával na začátku třetí třetiny již 1:6, hráčky měly pouze úporně bránit a zřejmě měly zakázáno přeběhnout půlící čáru. To vedlo ke skutečně komickým situacím. Brodská Musilová si vydržela se spoluhráčkou Klčovou nahrávat za vlastní brankou dvě minuty bez toho, že by se hráčky Brna pustily do jejich napadání. Útočnice 1.AC se na soupeřově polovině nudily a když se chtěly zapojit do hry, tak si zaběhly za vlastní branku a tam si vyměnily s obranou pár přihrávek. Nebylo třeba střídat, protože se vlastně nic nedělo. Brno stálo a sledovalo jak brodské hráčky odpočívají při hře. Tento vývoj zápasu vedl rozhodčí k návrhu ukončit zápas tři minuty před koncem řádné hrací doby. Zde přišlo druhé překvapení hráček Brna. Odmítly zkrácení vlastního trápení a trvaly na dohrání zápasu klasicky. To jim přineslo další gól ve vlastní síti.
Branky 1.AC UB: Trojanová 2x, Krajčovičová 2x, Surá 2x, Machalová

1.AC Uh. Brod – FBC Valašské Klobouky   13:1
 Hráčky Klobouků hrají v tabulce ještě níž než Brno. Neměl to být příliš těžký soupeř , nebylo třeba vydávat speciální pokyny. Jednoduchý povel zněl: bavte se florbalem a moc se neunavte. Možná, že tohle jsou ta správná slova pro tyto hráčky.
V první třetině připomněly divákům nedávný orkán. Jejich působení na hřišti bylo pro Klobouky opravdu zničující. Po 15 minutách hry svítil na ukazateli výsledek 9:0 pro 1.AC!
Ve druhé části brodské hráčky výrazně snížily tempo, jeden gól obdržely a „pouze“ tři vstřelily. Motivace hráček vadla a proto trenér Brodu připravil na závěr další, řekněme kabaretní vystoupení.
Všechny hráčky útoku byly staženy do obrany a obránkyně se vydaly zdolávat branku soupeřek. Diváci se dobře bavili. Velezkušené útočnice leckdy obtížně řešily snadné obranné situace a naopak obránkyně byly často překvapeny šancí vstřelit branku. Pravdou ovšem je, že obránkyně Pančochová dokázala během jediného střídání dvakrát nastřelit tyčku a ještě několikrát vytrápit obranu Klobouk.
Góly už nepadaly, ale hráčky i diváci se dobře bavili. Napětí turnaje se odlehčilo a hráčky z Valašska byly nakonec rády, že porážka nebyla ještě vyšší.
Branky 1.AC UB: Surá 3x, Trojanová 3x, Hyráková 2x, Maršovská 2x, Krajčovičová 2x, Lekešová

1.AC Uh. Brod – Aligators Těšany   3:2
   Uherský Brod vede tabulku ligy, Těšany jsou těsně druhé. Vzájemné zápasy za základní části se budou započítávat do bojů o play off. V minulém zápase se týmy rozešly remízou 2:2. Kvůli tomuto zápasu se hráčky šetřily, tento zápas rozhodně nechtěly prohrát.
Těšany to viděly také tak. Nastoupily s chutí po výhře a hra se jim náramně dařila. Uh. Brod byl svázaný nutností vyhrát. Lehkost hry se slabšími soupeři byla tatam a hra byla jednou velkou křečí. Těšany vedly 1:0. Krajčovičová okamžitě srovnala na 1:1. Druhá třetina. Těšany vedou 2:1, Brod se trápí. Machalová šťastnou střelou zpoza branky opět srovnává. Třetí třetina. Krajčovičová výtečně rozehrává volný úder a získává poprvé vedení pro 1.AC. Těšany jedou naplno. Brod se snaží udržet těsné vedení. Spousta chyb z únavy. Brodská gólmanka Mandová čaruje a hasí vše nebezpečné. Stává se královnou poslední třetiny a po závěrečném klaksonu je obsypána vděčnými spoluhráčkami.
Branky 1.AC UB: Krajčovičová 2x, Machalová

„ První dva zápasy měly opravdu cirkusovou atmosféru. Soupeřky si s námi nevěděly rady a naše hráčky si mohly bezstarostně trénovat. Těšany nás ale dokonale zaskočily. Hrály v úvodu lépe a neměly problémy se zakončením. Byla to pro nás složitá situace, ale měli jsme víc štěstí. Možná, že i větší vůli po vítězství. Hráčky si dobře uvědomují, že i tento zápas může rozhodovat v play off. Třeba i v boji o vysněné medaile,“ oddechl si po úspěšném turnaji Tomáš Králík, trenér Uh. Brodu.