Vyhrává, kdo vydrží!
Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Brodem se prohnalo tornádo

Skutečnou zkázonosnou smršť připomínaly florbalistky 1.AC Uh. Brod při posledním ligovém turnaji. Své soupeřky nešetřily a svou přesnou hrou je odsoudily do role vysoko poražených.
V sobotu 5.1.08 se v brodské hale odehrál další turnaj 1. ligy juniorek. Na turnaj přicestovaly dva týmy z Brna, jeden tým z Těšan a čtveřici doplnily domácí hráčky 1.AC UB, vedoucí tým prvoligové divize.

1.AC UB - Witches Brno FBC ZŠ Horní   18:1

Neuvěřitelné. V předešlém utkání dokázalo Brno porazit Uh. Brod a uštědřilo mu tak zatím jedinou porážku v letošním ročníku ligy. To nemohlo nechat brodský tým klidným a na tento zápas se poctivě připravoval. Satisfakce byla pro Broďanky důležitá.
 O tom, že se budou dít věci nevídané svědčí nástup 1.AC do zápasu. Za 1minutu a 11 vteřin vstřelily branku třikrát.! Poté proběhl čtyřminutový oddych a nato další tři kousky, tentokrát v rozmezí dvou a půl minuty!
 Po první třetině byl stav 6:0 a Brňanky litovaly peněz za dopravu do Brodu.
Ve druhé části se neodpočívalo. Dalších pět míčků v bráně zoufalého Brna. To si udělalo radost vstřelením čestného gólu.
 Jestliže se ve druhé části neodpočívalo, co potom říci ke třetině třetí? Brod již neinkasoval a brněnská gólmanka se skvěle naučila dolovat míčky ze své branky. Zkusila si to sedmkrát…
 Brankový rozdíl je to ohromný, je však nutno dodat, že Brno přicestovalo pouze s osmi hráčkami, ostatní trápily nemoci.
 Z pohledu Brodu si pochvalu zaslouží především Kristýna Horecká, která dokázala skórovat pětkrát. Její poslední gól byl lahůdkový: po blafáku, jednou rukou a la Forsberg.
Branky 1.AC UB: Horecká 5x, Bruštíková 3x, Klčová 2x, Machalová 2x, Kočicová 2x,
Krajčovičová 2x, Musilová, Šmídová.

1.AC UB – TJ Sokol Brno Židenice   8:1

Všichni v hale čekali další brodský brankostroj. A skutečně již po minutě bylo 1:0 pro 1.AC. Jenže pak se všechno zvrtlo. Po třech minutách bylo vyrovnáno a Brod se nemohl nastartovat do předešlé herní pohody. Židenice, poslední tým tabulky, uhrál první třetinu 1:1. S tím se nepočítalo. Broďanky seděly zaražené a nechápaly změnu.
 Brno cítilo šanci na remízu a neprostupně zabetonovalo prostor před svou bránou. Všechny hráčky Brna poctivě bránily. Brod se nemohl dostat do blízkosti branky soupeřek a střelkyně z dálky narážely na dobře rozchytanou gólmanku.
Druhá třetina byla trápením. Lepší náladu přinesly Brodu Machalová s Krajčovičovou. Po samostatných akcích dvakrát skórovaly a v podstatě rozhodly zápas.
 Do závěrečné části už 1.AC vstupovalo uvolněně, přesto velmi soustředěně. Po výrazném zkvalitnění hry byly hráčky odměněny dalšími pěti brankami v síti soupeřek.
Vítezství bylo předpokládané, začátek zápasu však velmi napínavý.
Branky 1.AC UB: Klčová 2x, Bruštíková 2x, Machalová, Krajčovičová, Šmídová, Ondrůšková

Hodnocení trenéra Uh. Brodu, Tomáše Králíka: „ Po vánoční pauze nevypadaly hráčky na tréninku moc dobře. Z jejich vystoupení jsem měl obavy. Připomínám, že Brno nás minule porazilo a museli jsme být velmi obezřetní. Zápas byl ovšem nádherný. Největší radost mi udělala třetí útočná řada, složená z nejmladších hráček. Nedostaly žádné taktické pokyny, nemusely plnit žádné úkoly, měly si hrát pro radost. Horecká dala pět branek, Klčová i Kočicová po dvou. Třetí lajnu, která dá devět branek za zápas, by jistě chtěl mít každý trenér.
Ve druhém zápase jsme obrovsky podcenili rozcvičení a vstup do zápasu. Židenice nás zaslouženě potrápily a jasně ukázaly, že florbal se má hrát pouze na 100% ! Vážím si holek, že se dokázaly zvednout k obratu a závěr už dohrávaly opět profesorsky.“