Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Play off - Praha - 12.-13.4.2008

Broďanky v play off nepřešly přes mistra
Letošní ročník 1. ligy juniorských florbalistek je minulostí. Ligovou soutěž ukončil závěrečný turnaj play off .
 Do pražské haly Děkanky se sjela osmička nejlepších týmů juniorek, které se chtěly poprat o titul mistra republiky. Mezi nejlepšími celky byly i letos hráčky z Uherského Brodu.

Na brodské hráčky připadl nejtěžší možný soupeř – úřadující mistr republiky  z EVVA FbŠ Bohemians Praha. 1.AC Uh. Brod a Bohemka utvořily čtvrtfinálovou dvojici, která se v jednom dni utkala dvakrát. Tento dvojzápas určil postupujícího, který se ocitnul mezi finálovou čtyřkou a zahrál si o jednu z medailí.

1.AC UB – EVVA FbŠ Bohemians Praha   2:7

První třetina byla pro Broďanky velmi krušná. Tým tvořený z větší části žákyněmi nezvládl vstup do zápasu. Hráčky byly nervózní, nevěřily si a kupily jednu chybu za druhou. Do kolen je srazilo to, že proti nim stojí loňský mistr.
Čtyři střely na branku a čtyři góly, tak vypadal úvod zápasu. V jednom okamžiku to vypadalo na totální debakl brodských hráček. První třetina skončila 0:4.
 Ve druhé části už hráčky 1.AC začaly zjišťovat, že nesmírný respekt před soupeřkami není na místě. Nervozita přestávala být tak zřetelná. Brodská Mimochodková zaznamenala branku a ukázalo se, že i s tímto týmem se dá hrát. Druhou třetinu prohrálo 1.AC už jen 1:2.
 Třetí třetina už byla herně v pořádku. Pražské hráčky byly stále velmi nebezpečné, přesto se hra srovnávala. Šance se střídaly na obou stranách a třetina skončila remízou 1:1. Gól Brodu vstřelila z volného úderu Krajčovičová.

1.AC UB – EVVA FbŠ Bohemians Praha   2:3

Pětigólové manko z prvního zápasu nenabízelo příliš velké šance na postup. To je jistě nepříjemná situace, ale pro hráčky 1.AC to přineslo zřetelné zklidnění. Už nebylo co ztratit, mohlo se hrát uvolněně.
 A Broďanky se do toho pustily. Drobná změna v rozestavení týmu zastavila pražský brankostroj. Bohemians se za celou třetinu gólově neprosadily a brodským hráčkám se náhle otevřelo hřiště. Nervozita odešla a na její místo přišla bojovnost, důraz, herní kombinace a sebedůvěra. V první části branka nepadla ani na jedné straně.
 Ve druhé třetině již dokázal Brod své soupeřky sevřít. Hra byla oboustranně útočná a zdálo se, že nebezpečnější jsou juniorky 1.AC. Tohoto tlaku gólově využila brodská Machalová. Uh. Brod vedl 1:0 a k úspěchu nebylo daleko. Nesměly by však přijít hloupé góly v brodské síti. Nejprve vysoký oblouček vystřelený z poloviny hřiště přelétl všechny hráčky a zapadl pod břevno. Potom skákavý míček proskákal obranou a dokázal přeskočit i nohu brodské gólmanky Manové. Po druhé třetině byl stav 2:1 pro Bohemians.
V úvodu třetí třetiny se opět prosadila pražská střelkyně, když se před ní rozevřela brodská obrana. Na gól Pražanek téměř okamžitě odpověděla mazáckým gólem Krajčovičová. 11 minut se ještě Broďanky pokoušely o vstřelení vyrovnávací branky. Přes velkou snahu a spoustu šancí však gól nepadl.

„ Popravdě musím říct, že samotný postup do play off mě překvapil. V týmu je spousta hráček, které mají 14 či 15 let a vloni ligu ani nehrály. Nastoupily na uvolněná místa a zdá se, že si možnosti pravidelně nastupovat opravdu váží.
Pokud jde o letošní sezónu: opět se nám podařilo vyhrát divizi v základní části. Díky skvělým výsledkům z divize nám v kvalifikaci o play off stačilo jedno vítězství nad Šumperkem. Tady v Praze jsme zaplatili daň za hloupě postavený systém juniorské ligy. Nejlepší týmy republiky se za celý rok nepotkají a sehrají spolu pouze dva turnaje v závěru ligy. Bohužel nemáme tým žen, který by hrál 1. ligu či extraligu, a pomohl by juniorkám s aklimatizací na těžké soupeře. Nezkušenost a strach ze soupeřek nám přinesl potíže v úvodu dvojzápasu s Bohemians. V šesti odehraných třetinách jsme třikrát hráli nerozhodně, dvakrát prohráli pouze o jednu branku a jen úvodní třetina byla jasně pro soupeřky.
 I v dalších utkáních turnaje byly hráčky Bohemians úspěšné a podruhé za sebou se staly mistryněmi republiky. V tomto kontextu je příjemný fakt, že náš druhý zápas byl velmi vyrovnaný a hráčky si ověřily, že i s mistrovským týmem můžeme hrát vyrovnanou hru,“ uzavřel pohled za úspěšnou sezónou trenér juniorek Tomáš Králík.