Vyhrává, kdo vydrží!
Město Uh. Brod

Nadace D-K-S

Znojemský syndrom byl prokázán
Je to zvláštní stav. Uherský Brod hraje pravidelně v čele své prvoligové divize, Znojmo je stále na konci. Přesto mají uherskobrodské hráčky se znojemskými vždy velké potíže. Jedná se o syndrom? Je to nakažlivé? O tom se mohly florbalistky 1.AC Uh. Brod přesvědčit v pátém kole juniorské ligy.
 Se Znojmem se kdysi trápily brodské hráčky, které již za 1.AC nehrají. Současná sestava však přebrala všechny příznaky nakažení.

1.AC UB – TJ VHS Znojmo   7:3 (2:2, 4:0, 1:1)

Nepočetný tým Uh. Brodu nastoupil na znojemské hráčky zhurta. Neskutečné množství gólových šancí, neustálá hra v obranné polovině Znojma a jasná kontrola míčku. To vše by logicky mělo přinášet brankové úspěchy pro aktivnější tým z Brodu. Nemoc si ale nevybírá. Je pravda, že brodská Horecká vyslala svůj tým brzy do vedení, ale hned po první střele na brodskou bránu bylo vyrovnáno. Šupáková napodobila svou spoluhráčku, opět se stejnou dohrou. Druhá střela na bránu a bylo 2:2. První třetina končí a Broďanky na sebe trošku nevěřícně hledí. Po takovém tlaku remíza?
 Povedl se drobný posun v sestavě a již ve druhé minutě další části se radovala Machalová. Změnu ve stylu boje potvrdila gólovou střelou z poloviny hřiště Klčová. V průběhu minuty se ještě dvakrát střelecky blýskla Machalová a vypadalo to na klidné dohrání zápasu.
 Trenér naordinoval výrazné zklidnění útočných aktivit a velkou snahu o přesnost rozehrávek. Útoky ustaly, nepřesností výrazně přibylo. To pozvedlo znojemský tým do velkého gólového úsilí. Ve třetí třetině snížilo Znojmo na 3:6 a Broďanky se musely hodně hecovat do opětovného převzetí vlády nad hrou. Naštěstí se zdařila pohledná akce na jejímž konci uzavřela gólové hody brodská Šupáková.

„ Já tomu nerozumím. Proč právě Znojmo je pro nás takovým oříškem již ve druhé generaci hráček? Stále držíme herní převahu a přesto se musíme obávat o výsledek. V dnešním zápase nám velmi dobře vyšla druhá třetina. V závěru citelně ubývaly síly, ale díky slušnému náskoku jsme mohli zůstat klidní. Velmi dobře řídila hru Klčová, hattrick si opět zaznamenala Machalová a největším pracantem je jistě Šupáková. Těším se na další turnaj, který hrajeme v neděli 23.11. odpoledne, u nás doma v Uh. Brodě“ zakončil úvahu trenér brodských juniorek Tomáš Králík.